Právě si prohlížíte Nedávejte si předsevzetí, zkuste to letos jinak

Nedávejte si předsevzetí, zkuste to letos jinak

aneb 4 tipy, jak na vizi roku 2020

Nebaví vás novoroční předsevzetí? Co to na rok 2020 pojmout trochu jinak? Mám pro vás 4 tipy,  jak si promyslet, co by pro nás rok s kulatými čísly😊  mohl znamenat.

Vision board

Vision boardy dělám ráda. Sama pro sebe každý rok a častokrát na seminářích s účastníky. Během roku pak dostávám řadu zpráv, jak se krásně naplňují. Mají neuvěřitelnou sílu a dokáží zachytit i přání, která neříkáme nahlas.

Vision board je nástěnka snů a přání, toho, co bychom chtěli, po čem toužíme, čeho bychom rádi v životě měli více.  Na vytvoření stačí jen pár věcí – spousta obrázků, nůžky, lepidlo a tvrdá čtvrtka (nebo větší papír) nebo nástěnka.

A pak už stačí jen tvořit.

Podrobnější návod najdete TADY a pokud si chcete užít sílu společného tvoření, potkejme se na semináři.

vision board

Můj ROK – napište si to

Pokud nejste až tak naladěni na tvoření, tak můžete zkusit si i jen věci vypsat.

Obrázky ale nahraďte alespoň představami. Nepište jenom, ale skutečně si představujete, to, co by pro vás bylo zajímavé. Tip, co vše vypisovat, stejně jako předlohu ke stažení najdete TADY.

rok 2020

SLOVO roku

Autorku téhle techniky je Christine Kane, kterou již také přestala bavit novoroční předsevzetí. A tak se je rozhodla nahradit. Jedním slovem. Vyberte si  jedno slovo, příp. sousloví,  které vás povede následujícím rokem.

Přestože jsem velmi racionální, tak zde se mi velmi dobře osvědčuje nechat to slovo tak nějak přijít😊.

Na rok 2019 to bylo spojení NÁVRAT KE KOŘENŮM a přiznám se, že jsem z něho na první dojem nebyla až tak nadšená😊, prostě jsem si říkala, že jiné slovo, třeba něco jako růst, prosperita atd.:-), by bylo lepší. Nakonec z toho byl úžasný rok plný setkávání s přáteli, které jsem léta neviděla, navázání na to, co mě bavilo dělat, když jsem byla malá, záležitostí spojené s historií rodinnou i vesnice, kde mám právě ty kořeny😊.

Můj rok 2020 už slovo také má –  PROCES – je to něco, co chci i potřebuji dát do svého života. A těším se, co všechno mi ten rok přinese, jaké procesy aplikuji a kam mě osobně přivedou😊.

Máte své slovo roku? Podělíte se s námi o něho?

20 na 2020.

Tuto techniku najdete u Gretchen Rubin. O co se jedná? Napište si 20 věcí, které byste chtěli, aby v prosinci 2020 byly hotové. Mohou to být věci jednoduché, snadné, nebo také velké, ambiciózní.

A pokud si chcete stáhnout volně šablonu na svých 20 úkolů/cílů, máte ji ZDE ke stažení😊.

Vyberte si jednu z technik nebo ještě úplně jinou😊, důležité je jedno jediné, to, na co někdy zapomínáme, zastavit se a sami se sebou si probrat, co je pro nás to důležité, co má pro nás největší důležitost, na čem nám skutečně záleží. A pak si postupně začít svoje sny a vize plnit.

Pokud někteří z vás si plánují na příští rok větší změny, chcete více pohnout s životem tak, abyste byli spokojenější, a hledáte někoho, kdo vám může podat pomocnou ruku ve formě podpory, otázek, či mentoringu, ráda vám budu ku prospěchu.

Ať je pro nás všechny rokem příjemným, pohodovým a plným zdraví a spokojenosti!


Autorka Jitka Štádlerová – lektorka, mentorka osobního rozvoje, jejíž Korálky dní jsou pro všechny, kteří si chtějí užívat každodenní radosti a také si je zaznamenávat, například do Deníku radosti, úspěchů a vděčnosti. Organizátorka akce pro všechny milovníky papíru Meet Papír.