Právě si prohlížíte 7 dobrých důvodů, proč být šťastné právě teď

7 dobrých důvodů, proč být šťastné právě teď

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuOstatní

7 dobrých důvodů, proč být šťastné právě teď

Pokud máte čas a myšlenky na to číst tento článek, jste šťastné. Jen si to uvědomit a užít. Existuje nejméně 7 důvodů, proč být šťastné. Pojďme si je ukázat.

1. Jsme naživu

Bez ohledu na to, zda jsme právě teď nemocné, nešťastné, smutné, či cokoliv jiného. Jsme tu. Mnozí naši blízcí už to štěstí nemají. My jsme na tomto světě. Můžeme si užívat, radovat se, smát se, milovat a nechat se hýčkat. Dělat radost sobě i těm druhým, usmívat se. To vše můžeme, jsme na tomto světě, žijeme. Žijme.

2. Život se může ve vteřině změnit

Neodkládejme štěstí na zítřek. Buďme šťastné TEĎ a TADY. Nevíme dne ani hodiny. Během okamžiku se vše může změnit. Užívejme si těch nejobyčejnějších radostí a věcí, toho, jak to je právě teď. Buďme šťastné dneska.

3. Existují lidé, kteří nás milují

Je kolem nás plno lidí, kteří nás mají rádi. Každý má někoho, kdo ho má bezpodmínečně rád. Kdo jsou ti lidé, kterým na nás záleží? Chtěli by, abychom se trápili? Ne, chtějí naši radost, aby se nám dařilo, chtějí pro nás to nejlepší. Buďme šťastné pro tyto lidi.

4. Svět potřebuje šťastné lidi

Existují tzv. ostrůvky pozitivní deviace, pokud jsme šťastné, dokážeme ovlivnit ty druhé, aby se také cítili šťastnější, a to přece za to stojí.

5. Šťastní lidé jsou produktivnější

Šťastní lidé mají větší šanci dosáhnout svých cílů, pracují s větší lehkostí a mají více energie. To je přece další pádný důvod, proč do toho jít.

6. Šťastní lidé mají lepší vztahy

Ve většině výzkumů vychází, že sezdaní lidé jsou šťastnější než svobodní. To ale neznamená, že svatba nám zaručí štěstí. Jde o to, že když jsme šťastné, pravděpodobně máme lepší vztahy, nejen s opačným pohlavím, ale i se svou rodinou, v práci, s přáteli a dalšími blízkými. Každý je raději s tím, komu je fajn, s tím, kdo si dokáže vychutnat to, co život nabízí a všímá si mnohem víc toho, co je příjemné, dobré. Logicky tedy tito lidé mají mnohem více přátel, jsou oblíbenější a pravděpodobně vstoupí i do svazku manželského.

7. Šťastní lidé jsou zdravější

Všichni víme, jak je psychika a duševní pohoda důležitá při uzdravování. A navíc šťastní lidé mají mnohem větší tendenci se o sebe lépe starat, jíst zdravěji i více pečovat o své tělo. Psychosomatik MUDr. Hnízdil říká, že nejlepší imunita je dobrá nálada.

Přesvědčilo vás těchto 7 důvodů, abyste si užívali drobných radostí, všímali si těch obyčejných maličkostí, prostě si uvědomili, že jsme šťastní? Ono to totiž jde.

Výzkumy dokazují, že více než 40 % toho, jestli jsme šťastní, či nikoliv, je prostě jen a jen na nás. Necelých 50 % pak hraje genetika a zážitky z raného dětství a jen 10 % okolnosti z vnějšku.

Ať jste šťastné každý den!

Pokud chcete přivést více spokojenosti a štěstí do svého života, můžete si je začít zapisovat – jen tak jich uvidíte více, třeba do Deníku radosti, úspěchů a vděčnosti. Vyzkoušet můžete taky Tahák na radost, nebo naše šťastné samolepky:-).


Autorka Jitka Štádlerová – lektorka, mentorka osobního rozvoje, jejíž Korálky dní jsou pro všechny, kteří si chtějí užívat každodenní radosti a také si je zaznamenávat, například do Deníku radosti, úspěchů a vděčnosti. Organizátorka akce pro všechny milovníky papíru Meet Papír.